2024 február 12

Gondosabb termelési rendszer a fenntartható jövőért

titolo articolo o alt immagine

Az elmúlt években egyre inkább szükségessé vált a fenntartható fogyasztási és mindenekelőtt az ipari termelési modellekre való átállás, amelyek ezért jobban összeegyeztethetők a bolygó és lakói védelmének szükségességével.

Számos kritikus tényező arra utal, hogy nincs több időnk a halogatásra ésaz ilyen értelemben vett ütemváltás létfontosságú. Az egyik kétségtelenül az ökológiai lábnyomok súlyának meredek növekedése, amely az elmúlt években 70%-kal nőtt. 2000-ben percenként egymillió műanyag vizes palackot vásároltak, míg 2017-ben becslések szerint évi 5 billió (egymilliárd) eldobható műanyag zacskót dobtak el.

Egy másik jelentős (és bizonyos szempontból zavarba ejtő) statisztika az elektronikai hulladékok folyamatos terjedése. 2019-ben a Föld minden egyes lakója átlagosan több mint 7 kg ilyen hulladékot termelt, amiből mindössze 1,7 kg hasznosult újra. Az Egyesült Nemzetek Szervezete pontosan a kevésbé hatásos gyártási szabványok felé való átállást tartja szem előtt az ambiciózus SDG projekttel, amely mindenki számára jobb és fenntarthatóbb jövőt céloz meg 17 különböző típusú cél megvalósításával 2030 végéig.

Egy filozófia, amelyet a Magniflex már egy ideje magáénak vall, legalábbis ami a saját gyártási rendszerét illeti. Az ötlet az, hogy a termelési hulladék nagyobb részét más célra használják fel, ahelyett, hogy kidobásra kerülne. A Magniflex gyártóüzemeiben a hulladékanyagok 95%-át hatékonyan hasznosítják újra. A cég határozottan elkötelezett amellett, hogy új módszereket találjon a hulladékanyagok újrafelhasználására és új életre keltésére, hogy szükségtelenül ne kerüljön kidobásra. A gyártási folyamat során a fenntarthatóságot tiszteletben tartó protokollok betartása és innovatív megoldások kidolgozása megvalósítható és gyakran gazdasági szempontból is előnyös. Valójában a poliuretán lemezhulladék 100%-a visszaalakítható más célokra felhasználható anyagokká, például szigetelőpanelek készítésére vagy hangszigetelő alkatrészekre, amelyek bizonyos ipari agglomerátumokhoz használhatók.

Ez egy olyan példa, amely megmutatja, hogy a környezetbarát termelési szabványok elfogadását nem szabad pusztán nehézkes többletköltségnek tekinteni, hanem inkább egy olyan eszköznek, amely elindít egy erőteljes körforgást, amely jót tesz bolygónk jóllétének. Ez egy olyan koncepció, amelyet a Magniflex már egy ideje egyértelműen megértett és amelyet már évek óta gyakorlatba is ültet és amely egy újabb okot ad az ENSZ által kitűzött fejlesztési célok elérésére.