A bolygó erőforrásainak felelős felhasználása erdőink megmentése érdekében

Az erdőirtás korunk egyik legnagyobb környezeti problémája. A faszármazékok előállításához szükséges gazdálkodás igényeinek kielégítése céljából a bolygó erdeinek tömeges kiaknázásának egyenes következménye a földi élethez nélkülözhetetlen zöldfelületeink kimerülése.
Erdeink egészségét mindenekelőtt a nyersanyagok előállítása veszélyezteti, elsősorban az intenzív monokultúrák, mint a szója, pálmaolaj, kakaó, hús, avokádó. A mezőgazdaság terjeszkedése mellett az erdőirtásért felelős másik nagy tényező a szarvasmarha-tenyésztés. Ha ezt a két tevékenységet összeadjuk, 90% százalékot kapunk, amely számszerűsíti a nagy erdőterületekre gyakorolt hatásukat globális szinten. A fennmaradó 10% a papírgyártáshoz köthető, amely iparág évtizedeken keresztül rendkívül rányomta bélyegét az erdőirtás mérlegére, de az elmúlt években olyan változásokat hozott az ellátási láncban, amelyek jobban odafigyelnek a környezeti lábnyomra.
Az Egyesült Nemzetek Szervezete – a Fenntartható Fejlődési Célok programjával, amely a 2030-as évet tűzte ki végső határidőként a bolygó kényes és létfontosságú fenntarthatósági problémáinak megoldására – 17 célkitűzése közül az egyiket ennek a szempontnak szentelte. A program felvázolt egy ütemtervet, amelynek 2030-ra el kell érnie, hogy teljes mértékben megvalósítsuk a föld erőforrásainak felelős felhasználását és erdőink kezelését. A Magniflex különösen érzékeny erre a témára, és bár jóval kisebb léptékben, de büszke arra, hogy hozzájárulhat ehhez az úthoz, amely mindenki elkötelezettségét igényli. Ha gyorsan áttekintünk néhány számot, akkor 2020-ban a Társaság az összes csomagolóanyag 80%-át 100%-ban újrahasznosított forrásból vásárolta.
Sőt, 2021-ben a Magniflex megnégyszerezte az FSC (Forest Stewardship Council) tanúsított forrásokból beszerzett papír- és kartonanyagainak mennyiségét, ami egy olyan elismerés, amelyet azon vállalkozásoknak ítélnek oda, amelyek termelésükben aktívan alkalmazzák a felelős papírhasználatot. Az FSC védjegye tanúsítja, hogy a dobozok gyártásához használt papír felelősen kezelt forrásból származik úgy, ahogy azt a szabályozási ügynökség honlapján hivatalosan is előírják.
„Az FSC tanúsítási védjegy garantálja, hogy a szabványai szerint tanúsított teljes fa-papír ellátási lánc a bolygó erdeinek környezetbarát, társadalmilag hasznos és gazdaságilag fenntartható kezeléséből származik.” Azok a szabványok, amelyeket az erdőgazdálkodás során be kell tartani, az FSC szerint elsősorban folyóvizeink védelmére vonatkozik, betiltva az atrazin használatát, amely a vízszennyezés fő okozója. Ezek a szabványok vonatkoznak még az olyan nagy múltú erdők védelmére, amelyek az erdőknek tulajdonított fontosság bizonyítékaként nem vághatók ki.
Az FSC-tanúsítvány 10, világszerte elismert alapelven alapul, amelyek nem függenek attól, hogy melyik országban vagy érdeklődési területen alkalmazzák őket. Ennek célja egy olyan univerzális szabvány és kritérium létrehozása a gyártási folyamatok számára, amely biztosítja, hogy a késztermék mindig fenntartható legyen környezeti szempontból. Ez azt bizonyítja, hogy a teljes fa-papír ellátási láncra és mindenekelőtt a környezet iránti kézzelfogható tiszteletre összpontosítanak. E szabványok betartatásával a Magniflex aktívan hozzájárul a sivatagosodási folyamat csökkentéséhez a bolygó egyes területein, amelyek állandó célpontjai az erős erdőirtásnak.